Czopki – leczenie, działanie i zastosowanie- co warto wiedzieć?

Czopki – leczenie, działanie i zastosowanie- co warto wiedzieć?

Czopki propolisowe dopochwowe sprawdzają się przede wszystkim w trakcie leczenia grzybiczych oraz bakteryjnych infekcji. Przynoszą ulgę, kiedy pojawiły się stany zapalne oraz  skutki uboczne towarzyszące okresowi menopauzy.

Jak działają czopki propolisowe dopochwowe?

Propolis to bardzo cenny owoc pracy pszczół, który powstaje przy pomocy żywicy pąków drzew. Można znaleźć w nim cenne składniki oraz witaminy i wymienia się wśród nich witaminę A, E, B1, B2, B5, B6. Stanowi bogactwo kwasów fenolowych, flawonoidów, kwasów tłuszczowych oraz aromatycznych. W czopkach nie brakuje steroli, estrów oraz kumaryny.  To właśnie cenne składniki oraz witaminy sprawiają, że czopki wykazują właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Ich aplikacja przyczynia się do zdecydowanie szybsze gojenie ran, a poraniony nabłonek na pochwie regeneruje się w zdecydowanie szybszym tempie.

Działanie przeciwwirusowe sprawia, że szybko i sprawnie można wyleczyć  zapalenia wirusowe oraz stany zapalne zarówno o podłożu grzybiczym, jak i bakteryjnym. To najlepszy sposób leczenia pierwotniakowych infekcji pochwy. Regularne aplikowanie czopków sprawia, że można wyleczyć stany zapalne oraz zmiany zanikowe śluzówki, które stanowią spory problem wśród kobiet zmagających się z menopauzą.

Jak stosować czopki propolisowe dopochwowe?

Czopki wykonane z propolisu stosuje się do pochwy. Przed aplikacją należy dokładnie umyć ręce oraz narządy wewnętrzne, żeby bakterie i zarazki nie przemieszczały się z zewnętrznych partii ciała do środka. Jednak aby uniknąć pojawienia się reakcji alergicznej, warto zdecydować się na wykonanie testu wrażliwości. Polega na naniesieniu małej ilości propolisu w zgięciu łokcia oraz dokładnej obserwacji tego miejsca. W sytuacji, kiedy wystąpi zaczerwienieni, obrzęk oraz pieczenie, nie zaleca się stosowania tego środka. Jeśli żadne objawy się nie pojawiły, czopki propolisowe dopochwowe aplikuje się o poranku oraz przed udaniem się na spoczynek. Efekty pojawiają się już po jednym dniu stosowania, a użytkowniczki odczuwają zdecydowaną ulgę.