Poznaj naturalne sposoby na pasożyty

Poznaj naturalne sposoby na pasożyty

Pasożyty okazują się ogromnym problemem, którego nie jest tak łatwo się pozbyć. W ogóle ich wykrycie wcale też do prostych nie należy. Często, zanim trafi się do lekarza i zacznie odpowiednią kurację, przyjmuje się leki na zupełnie inne schorzenia.

Co może świadczyć o obecności pasożytów?

Najczęściej jest to osłabienie, złe samopoczucie, problemy z cerą, bóle brzucha i uczucie pełności. Oprócz tego dochodzi nerwowość i czasami podwyższona temperatura. Jak widać, takie dolegliwości łatwo można pomylić z wieloma innymi schorzeniami, a najczęściej ze spadkiem odporności. Dlatego też mnóstwo osób nie znajduje odpowiedniej pomocy.

Tymczasem problem jest niezwykle złożony. Człowiek może mieć w organizmie wielu nieproszonych gości, którzy znajdują swoje miejsce w jelitach, płucach, mięśniach, stawach, a nawet w mózgu. Najbardziej narażone są dzieci, o czym świadczą statystyki podające, że ok. 90% dzieci ma od 1 do 5 pasożytów.

Pasożyty, a kłopoty ze zdrowiem

Przede wszystkim pasożyty kradną człowiekowi tak ważne dla zdrowia składniki odżywcze, a przy okazji zatruwają organizm. Dlatego można odczuwać ciągłe bóle głowy, zmęczenie, pojawiają się alergie, problemy ze snem oraz z wagą. Często mają miejsce anemie oraz biegunki i wymioty. Pasożytami można się zarazić od zwierząt domowych, drogą kropelkową czy na skutek zjedzenia niedomytych warzyw i owoców. Spożywanie mięsa o niewiadomym pochodzeniu również stać się początkiem problemów z pasożytami. Oczywiście uważaj też podczas korzystania z publicznych toalet, siłowni, basenów, barów i zachowywać odpowiednią higienę.

Jak sobie radzić z pasożytami naturalnie?

Jest kilka naturalnych, domowych sposobów na walkę z pasożytami. Wśród nich znajduje się kuracja pestkami dyni, które w połączeniu ze startą marchewką i olejem jest silnym środkiem odrobaczającym. Taką mieszankę należy spożyć rano na czczo, a następnie po 3 godzinach przyjąć łyżkę oleju rycynowego, który wywoła efekt przeczyszczający.

Kolejny sposób na pozbycie się pasożytów to czosnek. Wystarczy zmiażdżyć 10 główek czosnku i wymieszać z sokiem z kiszonych ogórków. Po 10 dniach mikstura jest gotowa do spożycia. Co ważne, nie można jej stosować więcej niż przez miesiąc i jedynie do 2. razy w roku.

Wrotycz na pasożyty

Od dawna wrotycz jest rośliną zielną uważaną za bardzo dobry środek w walce z drobnoustrojami. Pojawiło się jednak wiele głosów, które nie polecają stosowania wrotyczu ze względu na jego toksyczność. Jak się okazuje, zioło to może wykazywać działanie trujące, ale wtedy, gdy jest podawane w za dużych dawkach. Zanim więc sięgniesz po wrotycz, zapoznaj się z jego właściwościami i sposobem kuracji. Do usuwania pasożytów z organizmu stosuje się napar bądź nalewkę z wrotyczu. Często wrotycz dodawany jest do różnych mieszanek ziołowych. Występuje np. w połączeniu z dziurawca i glistnika jaskółczego ziela.

Sposobów na pasożyty jest wiele. Nie każdy będzie chciał zastosować wrotycz czy czosnek, ale już pestki dyni, olej kokosowy czy dietę jabłkową tak. Wybór jest duży, dlatego środek na pasożyty nie musi wcale kojarzyć się z niemiłą dla kubków smakowych kuracją.