Co dobrego możesz zrobić dla swojego maluszka? Naturalne zamienniki akcesoriów dla dzieci.

Co dobrego możesz zrobić dla swojego maluszka? Naturalne zamienniki akcesoriów dla dzieci.

Zbliżający się termin porodu, to doskonała okazja dla całej rodziny i przyjaciół do kupowania prezentów dla mamy i jej maluszka. Rodzice, którzy chcą, aby wyprawka była nieco mniej standardowa, powinni przygotować listę życzeń i nie krępować się, powiedzieć, co tak naprawdę potrzebują dla swojej pociechy – mogą to być pieluszki bambusowe lub kocyk naturalnych włókien. Jakie są naturalne zamienniki akcesoriów dla dzieci?

Ubranka dla dzieci – czy mogą być ekologiczne?

Kupując nowe ubranka dziecięce, warto postawić przede wszystkim na dobrą jakość. Najlepiej wybrać ubranka z naturalnych materiałów, takich jak np. bawełna organiczna. Nie dość, że taki ciuszek będzie wolny od chemikaliów lub pestycydów, to jeszcze i wszystkie dodatki, które występują przy ubrankach (na przykład napy), również nie będą stanowić żadnego zagrożenia. To wszystko przekłada się na zmniejszenie ryzyka pojawienia się reakcji alergicznej u naszego maluszka.

Pieluszki bambusowe i inne Eko pieluszki wielorazowe

Coraz częstszym wyborem rodziców, dla których ekologiczne podejście do życia jest czymś istotnym, są właśnie pieluszki bambusowe wielorazowe. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów pieluszek – od wielu różnorodnych wzorów po różnych producentów. Ekologiczne pieluszki są antyalergiczne i antybakteryjne – a więc są one w pełni bezpieczne dla skór dziecka. Oczywiście jednorazowy koszt skompletowania takiej przyjaznej dla środowiska i maluszka wyprawki nie jest niski, jednak zwróci się to w okamgnieniu.

Bezpieczne zabawki dla każdego maluszka

Gdy dziecko jeszcze się nie urodziło, temat zabawek wydaje się kwestią dość odległą. Okazuje się jednak, iż bardzo rzadko, w przyszłym pokoiku maluszka, nie czeka na niego nawet jedna słodka zabawka. Biorąc pod uwagę fakt, iż zabawki do tego pokoju i tak z czasem zostaną zakupione, warto już dziś rozejrzeć się za ekologicznymi, bezpiecznymi zabawkami oraz podpowiedzieć najbliższym, czym kierować się w trakcie wyboru.  Istotne jest, aby zabawki spełniały normy bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Każda z nich powinna się nim legitymować. Poza tym ekologiczne zabawki cieszą się niezwykle uroczym designem – są wręcz miłe dla oka. Doskonałym przykładem są silikonowe lub drewniane antybakteryjne gryzaki, poręczne autka, strażnicy smoczków, a dla nieco starszego maluszka – drewniane klocki.