Układ immunologiczny ochrania nasz organizm przed chorobami. Najpierw identyfikuje zagrożenie, by następnie je zlikwidować. Wykrywa patogeny i komórki nowotworowe, wirusy, bakterie, grzyby, pierwotniaki czy robaki pasożytnicze. Rozróżnia zdrowe komórki od szkodliwych patogenów, chociaż zdolność ta napotyka coraz więcej przeszkód w związku z ewolucyjnym przystosowaniem się patogenów zmieniających swoje zachowania oraz metabolizm.
Problem niewydolności jajników może mieć różne oblicza. Często jest on skutkiem schorzenia, z jakim rodzi się kobieta. Zdarza się, że ujawnia się ono dopiero w pewnym wieku, wcześniej nie dając żadnych objawów. Zwykle oznacza ono nieprawidłowe funkcjonowanie jajników, które może być przyczyną bezpłodności.
Stan zapalny, przeziębienie, grypa dolegliwości nieznanego pochodzenia. To wszystko spotyka nas zwykle w sezonie jesienno – zimowym. Chcąc jak najszybciej wrócić do zdrowia i pracy, sięgamy po antybiotyki. Zdarza się, że prosimy o nie lekarza, argumentując złym samopoczuciem. Czy to aby na pewno dobre rozwiązanie dla naszego organizmu?
Rak jelita grubego jest dość często występującym nowotworem, a walka z nim wymaga sporego wysiłku. Podobnie jak w przypadku innych chorób nowotworowych, tak i tu o sukcesie w leczeniu decyduje czas oraz postawiona w porę diagnoza. Co każdy z nas powinien wiedzieć na temat tej choroby? Jakie objawy mogą świadczyć o początkach poważnych problemów ze zdrowiem?
Jelito grube i jego zadania
Jest nie tylko jednym z największych, ale i najbardziej zapracowanych narządów w naszym organizmie. Wątroba odpowiada m. in. za usuwanie z naszego organizmu szkodliwych toksyn i substancji, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. W chwili, gdy nasza wątroba pada ofiarą poważniejszej infekcji, zaczyna cierpieć cały nasz organizm. Wśród tych chorób, które są dla nas poważnym zagrożeniem, znajduje się m. in. wirusowe zapalenie wątroby. Co każdy z nas na temat tej choroby powinien wiedzieć?
Copyright © 2023. All rights reserved.